16 април 2026

12 коментара:

Riza Bërbatovci је рекао...

Pita jabukovača (pitaja, bukovača).

Бранислав Никић је рекао...

Tačno! A ja sam samo napisao ''nacrtaj karikaturu na kojoj su pitaja i jabukovača''.

Riza Bërbatovci је рекао...

Kao Dinko, tražio sam pomoć u Guglu. Znao sam da voće na engleskom se zove dragonfruit a bukovaču prvi put sam video u jednom od zadnjih rebusa Dejana Minića u TIO. Verovatno si hteo da kažeš: pitaja i bukovača. Znači i tekst je napisao AI?

Dinko Prašelj је рекао...

Imam jednu dilemu: ima enigmata koji smatraju da ovi upravni govori u rebusu nisu poželjni, da rebus treba biti samo crtana zagonetka po mogućnosti bez slova. S tim se ne slažem.
Međutim ovdje, kao i u nekim ranijim rebusima se forsira taj upravni govor i pišu razne stvari i onda kad uopće nisu potrebne pa zbunjuju rješavača. Ovdje je bilo dovoljno samo nacrtati pitaju i bukovaču, ova cijela scena i njihov govor su nepotrebni i zbunjuju. Ali daju dodatni šarm rebusu i baš su zgodni.
E sad, pro ili contra? Možda ipak pro, ali ne prečesto.

Aljoša Vuković је рекао...

Bilo kako bilo, ovo je po meni odličan rebus!

Dinko Prašelj је рекао...

Rješenje je svakako lijepo, a zgodno je ovako ispalo. No kombinacije s bukovačom i jabukovačom su korištene.

Aljoša Vuković је рекао...

To nisam znao, ali danas je teško napisati nešto šta nije korišteno. Gotovo nemoguće.

Aljoša Vuković је рекао...

Palo mi je na pamet da se barem zove jebukovača, onda bi se dosta zgodni rebusi mogli napraviti.

Aljoša Vuković је рекао...

Npr. Maj, Mun (Kit) i jebukovača 😊

Dinko Prašelj је рекао...

😂

Dinko Prašelj је рекао...

Je, u pravu si, i meni nimalo ne smeta kad je nešto već korišteno.
Ali ovo s jabukovačom i bukovačom mi je jako poznato jer sam dosta davno imao tematski rebus DOBRO JABUKOVAČA PRIJA BUCI (do broja bukovača pri jabuci).

Dinko Prašelj је рекао...
Аутор је уклонио коментар.